Jdi na obsah Jdi na menu
 


Něco málo o naší službě Bohu

Ještě předtím než jsme se spolu s Lyli vzali, služba nás dvou začala na úplně jiných místech.

Robo začal se službou ještě v době, kdy v Kladně byla založena stanice prvního sboru Apoštolské církve v Praze. V té době pomáhal organizovat různé sborové a mládežnické aktivity jako např. sborové výlety, mládežnické výlety, sporty a některé evangelizační akce. ObrazekV devadesátých letech pak byl v Kladně ustanoven samostatný sbor a přibližně od té doby se začal aktivně věnovat zakládání mládeže a současně zastával místo koordinátora mládeže za západočeskou oblast, kde práce s mládeží ve větším měřítku než sborovém byla ještě ve svých počátcích (na obrázku vpravo moderní centrum v Kladně).

Po návratu z biblické školy z Kolína jsem se vrátil do sboru v Kladně, kde jsem se snažil opět spolupracovat hlavně v oblasti mládeže. Po nějaké době jsme začali práci s mladými lidmi tak, že jsme začali organizovat sobotní sportovní večery a také přednášky ACET na středních školách. V té době jsem velmi intenzivně prožíval a bylo mi to potvrzeno i skrze dvě zcela nezávislá proroctví, že v budoucnu se budu stěhovat do severních čech a cestovat z města do města a budu sloužit mimo jiné i v oblasti mládeže. Po nějaké době jsem začal stále intenzivněji prožívat, že tím místem, kam mně Bůh chce poslat jsou skutečně severní Čechy, ale nevěděl jsem přesně do jaké části nebo do kterého města, proto jsem se do toho ještě nechtěl pouštět. Doufal jsem, že snad misijně jednou začnu v severních Čechách sloužit a to jako misionář sboru AC Kladno.

Pak jsme se s Lyli vzali a jelikož jsme neměli od Boha potvrzeno, že bychom měli jít někam jinam, zůstali jsme ještě ve sboru v Kladně, kde jsem sloužil jako vedoucí mládeže, vedoucí jedné z domácích skupinek a jako administrátor sboru včetně přípravy a tisku sborových Zpravodajů společně se svou manželkou, jichž jsem byl zakladatelem. ObrazekKoncem roku 2003 a začátkem roku 2004 jsme se oba dva začali modlit za naši další službu a čím dále tím více jsme poznávali, že právě teď je ten vhodný čas k tomu, abychom se přestěhovali z Kladna na jiné místo. Když jsme o tom před Bohem přemýšleli, na mysl nám přicházela různá města v severních Čechách, od Varnsdorfu a Děčína až po Karlovy Vary nebo dokonce Liberec. Moji mysl však stále více zaměstnávalo město Most. Něco jsem si o něm zjistil na internetu, zkonzultovali jsme to s manželkou, přinášeli v modlitbách před Boha a tak to začalo vypadat jasněji. Když jsme poprvé do Mostu přijeli, abychom si prohlédli některé nabídky kvůli koupi bytu, ještě více jsme byly utvrzeni v tom, že nás tu Bůh chce mít. Do Mostu jsme se přestěhovali přesně v prosinci roku 2004 těsně před vánocemi. (Na obrázku nahoře vlevo pohled na část Mostu z hradu Hněvín, na obrázku vpravo dole přemístěný kostel, který byl založen již ve 13. století). Obrazek

V současné době sloužím v Křesťanském centru Apoštolské církve, sboru "Církev bez hranic" v Mostě jako pastor regionu Most. 

Lyli svou službu začala v devadesátých letech ve sboru Apoštolské církve na Slovensku v metropoli východoslovenského kraje, v Košicích, který má v současné době kolem 500 členů a na nedělních bohoslužbách se v novém Křesťanském centru schází kolem 600 lidí. Lyli byla nejprve zapojena do hudební oblasti ve skupině Filadelfia jako zpěvačka, později prošla mnohými službami od úklidu, přes kuchařku až po jednu z organizačních vedoucích stavebního týmu nového Křesťanského centra. Před tím, než odjela do Čech bylo její hlavní službou v tomto sboru organizace práce v Křesťanském centru a přitom sloužila v Royal Rangers jako jedna z klíčových vedoucích.

ObrazekV současné době sloužím spolu se svým manželem v Křesťanském centru Apoštolské církve sboru "Církev bez hranic" v Mostě a pomáhám mu v pastorační službě a také v administrativě.

 

(Na obrázku vlevo Autodrom v Mostě při populárních podzimních závodech traků.)

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář